ساعات کار کلینیک

شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 20

ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

دستگاه کویتیشن

 • خانه
 • -
 • دسته‌بندی نشده
 • -
 • دستگاه کویتیشن
 دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن چیست؟ چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلات رایج زندگی امروزه است و مستقیماً زیبایی و سلامت افراد را به خطر انداخته است. فناوری و پزشکی با ارائه دستگاه‌های لاغری غیرتهاجمی امکان کاهش وزن در کوتاه‌مدت را فراهم کرده و به افراد این امکان رسیدن به وزن ایدئال خود را بدون عوارض جانبی شدید می‌دهد. یکی از فناوری‌های بسیار کاربردی و پراستفاده برای لاغری غیرتهاجمی، استفاده از تکنولوی کویتیشن است.

کویتیشن چیست؟ تکنولوژی لاغری غیرتهاجمی

فناوری کویتیشن مبتنی بر اولتراسونیک است. در فناوری کویتیشن از امواج فراصوت برای از بین بردن چربی‌های انباشته‌شده استفاده می‌شود. این امواج به عمق لایه‌های پوستی نفوذ می‌کنند و با شکستن چربی‌ها، از پوست خارج می‌شوند. چربی‌های شکسته‌شده توسط غدد لنفاوی جذب و به‌عنوان مواد زائد از بدن دفع می‌شوند. در بین شیوه‌های مختلف درمان چاقی مفرط، استفاده از کویتیشن به نسبت سایر روش‌ها، اثر طولانی‌‌تری دارد.

چگونگی عملکرد دستگاه کویتیشن؛ استفاده از امواج Ultrasound

امواج اولتراسوند در پزشکی از دستگاه‌های تصویربرداری باانرژی پایین تا دستگاه‌های انرژی بالا و فرکانس‌های بالاتر از محدوده شنوایی ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز مورداستفاده قرار می‌گیرد. این امواج را می‌توان در فرکانس‌های بسیار بالا مانند ۲ گیگاهرتز تولید کرد اما بالاترین دامنه مجاز در پزشکی ۱۰ مگاهرتز است.

بالاتر از این محدوده، امواج Ultrasound ویژگی‌های خاصی از خود نشان می‌دهند. با‌توجه‌ به اندازه اکثر ارگان‌های بدن با امواج با فرکانس بالا و به‌صورت متمرکز، معمولاً پدیده تداخل امواج رخ می‌دهد؛ از سوی دیگر در سطح مولکولی امواج در اثر پدیده رزونانس جذب می‌شوند. مقادیر مختلف ضریب جذب در بافت‌های مختلف اندازه‌گیری‌ شده که بیش‌ترین میزان آن در ریه‌ها و کم‌ترین آن در بافت چربی است.

انرژی اولتراسوند از سه طریق بر بافت‌های زنده اثر می‌گذارد:

 • اثر گرمایی یا thermal effect
 • پدیده  cavitation
 • اثر میکرو مکانیکال

باتوجه‌ به این مسئله که امواج صوتی و اولتراسوند توسط موارد مختلف جذب می‌شوند، میزان گرمای تولید شده در محیط پیچیده بیولوژیک بدن به طور دقیق قابل‌پیش‌بینی نیست. اثر گرمایی و افزایش دمای ناشی از آن، به ویژگی‌های زمانی و مکانی موج، خصوصیات جذبی بافت و جابه‌جایی گرما توسط مایع درون سیستم عروقی بستگی دارد. از اثر گرمایی معمولا در فیزیوتراپی استفاده می‌شود. در محیط جامد امواج اولتراسوند به هر دو صورت طولی و عرضی منتشر می‌شوند، درحالی‌که انتشار در محیط‌های مایع و شبه مایع مثل بافت نرم، فقط به‌صورت عرضی صورت می‌گیرد. فرایند جذب امواج عرضی در ناحیه اتصال بافت نرم و استخوان باعث ایجاد گرما و آسیب به پریوست استخوان می‌شود.

سوال بیشتر زیباجویان این است که «کویتیشن چیست؟»؛ در پاسخ لازم است توضیح دهیم Cavitation پدیده‌ای است که در محدوده فرکانسی ۳۰ تا ۷۰ کیلوهرتز اتفاق می‌افتد. اکثر مایعات و بافت‌های بدن حاوی میکروبول‌هایی هستند که با فشار منفی امواج اولتراسوند بزرگ می‌شوند. پس از رسیدن به یک اندازه خاص با افزایش دامنه ارتعاش و جریان مایع، حباب‌ها دچار نوسانات مکانیکی می‌شوند. پس از آن  نیروهای برشی ایجاد شده در حدی هستند که باعث تخریب موضعی ساختار سلولی مثل غشا می‌شوند. این پدیده stable cavitation نامیده می‌شود. نوع شدیدتری از پدیده cavitation به نام transient یا collaps نیز وجود دارد که با توان بالای انرژی اولتراسوند به‌صورت تخریب کامل حباب‌های ایجادشده در فاز نوسان است (توان بالاتر از ۳۰ w/cm2).

دستگاه کویتیشن

استفاده دقیق از انرژی اولتراسوند بر پایه اثر cavitation می‌تواند به‌صورت انتخابی، باعث تخریب سلول‌ها و ماکروملکول‌ها شود. اکثر تغییرات ایجادشده توسط اولتراسوند در سیستم‌های بیولوژیک، بر اساس اثر گرمایی و کویتیشن قابل‌توجیه است؛ بااین‌حال ممکن است مکانیسم سومی هم در ایجاد اثرات موثر باشد که به علت شناخت ناکافی ماهیت واکنش‌های حد واسط بین ارتعاشات مکانیکی و پاسخ‌ها مشاهده‌شده در اثر گرما، اثر میکرومکانیکال می‌شود. آر اف رافوس یکی از انواع دستگاه کویتیشن است که بسیار موفق عمل کرده و در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. برای آشنایی با این محصول وارد صفحه دستگاه آر اف رافوس (RAFOS) شوید و مطالب آن را با دقت بخوانید

تجربه لاغری با کویتیشن؛ نکات مراقبتی قبل و بعد استفاده از دستگاه

پیش از استفاده از Cavitation حتماً باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید. عموماً توصیه می‌شود داروهایی که برای درمان چاقی استفاده می‌شود، به‌صورت کامل قطع شده و از مصرف نوشیدنی‌های الکلی حداقل ۴۸ ساعت پیش از درمان خودداری کنید. همچنین توصیه می‌شود پیش از درمان کوییتیشن آب زیادی بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید.

کویتیشن حتماً بایستی تحت‌نظر یک پزشک متخصص انجام پذیرد. عموماً پزشکان توصیه‌های مثل نوشیدن آب فراوان، ورزش‌کردن، خودداری از مصرف غذاهای چرب و الکل را به بیماران خود ارائه می‌دهند. کویتیشن لیپولکس یکی از دستگاه‌هایی است که ساخت کمپانی معتبر چونگ وو کرده جنوبی است و از تکنولوژی Cavitation در آن استفاده شده است. برای کسب اطلاعات مفید درباره این محصول، وارد صفحه دستگاه کویتیشن لیپولکس (LIPOLEX) شوید.

تعداد جلسات استفاده از کویتشن چقدر است؟

درمان‌ با دستگاه‌هایی که در آن‌ها از فناوری کویتیشن استفاده می‌شود به ۳ تا ۱۰ جلسه نیاز دارد. مدت‌زمان معمول هر جلسه کویتشن تقریباً ۳۰ دقیقه است. از جلسه دوم به بعد می‌توان اثرات درمانی این فناوری را روی بدن مشاهده کرد.

قیمت دستگاه کویتیشن و مزایای این دستگاه

از مهم‌ترین مزایای استفاده از Cavitation می‌توان به مشاهده کوتاه‌مدت اثرات، درد و عوارض کم اشاره کرد. بد نیست به این نکته اشاره کنیم که همه دستگاه‌های پزشکی و زیبایی عوارضی دارند و باید عوارض را در مقایسه با یکدیگر بررسی کرد. قیمت دستگاه کویتیشن در مقایسه با عمل‌های جراحی پرخطر، قیمتی بسیار پایین‌تر دارد. زیباجویان لازم نیست که هزینه بستری در بیمارستان، داروهای بیهوشی و سایر تمهیدات جراحی را بپردازند. همچنین دوره نقاهتی که در عمل‌های خطرناک وجود دارد، پس از استفاده از دستگاه کویتیشن دیده نمی‌شود.

مضرات و عوارض لاغری با دستگاه کویتیشن

بسیاری از افراد متقاضی درمان با این دستگاه‌ها‌، معمولا با پرسش «عوارض لاغری با کویتیشن چیست؟» مواجه می‌شوند. در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که قرمز شدن محل درمان، کبودی و سردرد از عوارض کویتیشن است. البته هیچ کدام از این عوارض طولانی‌مدت نیستند. با گذشت چند روز از انجام لاغری موضعی بسیاری از عوارض و علائم کویتیشن برطرف شده و فرد می‌تواند بدون هیچ مشکلی فعالیت عادی و روزمره خود را دنبال کند.

انواع دستگاه کویتیشن؛ آشنایی با بهترین محصولات

در بین دستگاه‌هایی که از فناوری کوییتیشن استفاده می‌کنند، دو دستگاه شهرت بیشتری دارند. دستگاه ساکشن چربی لیپومتیک (lipomatic) و دستگاه لیپوساکشن با نام ایوامتیک (Evamatic) دو مورد از دستگاه‌های کویتیشن هستند که بسیار مدرن و کم عوارض هستند. پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به صفحه این دو محصول در سایت آفا به‌صورت کامل‌تر با این دستگاه‌ها آشنا شوید.

دستگاه کویتیشن؛ بهترین فناوری لاغری غیرتهاجمی

در این صفحه به‌طور مفصل با فناوری و عوارض کویتیشن آشنا شدیم. دستگاه کویتیشن یکی از بهترین فناوری‌های مناسب برای لاغری غیرتهاجمی است. افرادی که از چاقی رنج می‌برند، به کمک این فناوری می‌توانند به اندام ایدئال خود دست پیدا کنند. در انتها پیشنهاد می‌کنیم اگر سوال یا ابهامی در خصوص Cavitation دارید، در زیر همین صفحه برای ما بنویسید. متخصصان آفا، به سوالات و ابهامات شما پاسخ می‌دهند.

دستگاه کویتیشن

مزایای لاغری موضعی با کویتیشن عبارتند از :

 • بدون نیاز به جراحی و بیهوشی
 • عدم ایجاد ناهمواری در بدن
 • موجب خونریزی یا تورم نمی‌شود.
 • عدم عوارض جانبی قابل توجه و عدم بازگشت به حالت قبل
 • بدون درد، راحت، بدون تورم، عدم تاثیر بر کار و زندگی معمول
 • بی‌خطر، موثر، بدون تهاجم و عدم نیاز به استراحت
 • مدل‌های کویتیشن بیشتر و فرکانس انتخابی
 • کنترل انرژی دقیق و ارائه انتخاب‌های بیشتر برای درمان
 • مناسب برای تمام انواع پوست

کاربردهای اصلی

 • کاهش سلولیت
 • خوش تراش کردن و شکل دادن به بدن
 • از بین بردن چربی‌های عمقی
 • سفت کردن و جوانسازی پوست، بهبود قابلیت ارتجاعی و تون پوست
 • کاهش کلی دور کمر، شکم و باسن

نواحی قابل درمان

شایع‌ترین نواحی بدن که کویتیشن لاغری برای آن ها قابل استفاده است شامل شکم، صورت، گردن، کمر، گونه‌ها، ران‌ها، چانه، بازوها و باسن است می‌باشند. این درمان همچنین برای کاهش بافت اضافه‌ی سینه در مردان دارای اضافه وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

متقاضیان مناسب

زنان باردار یا هر شخصی که مبتلا به سرطان، بیماری قلبی، اختلال عروق کرونر، فشار خون بالا، آریتمی و ضربان نامنظم قلب است، از ضربان‌ساز قلب استفاده می‌کند یا دارای چاقی درجه دو و سه است، متقاضی مناسبی برای این درمان نمی‌باشد. در صورت داشتن هر یک از این شرایط، نباید از این درمان‌ها استفاده شود.

اقدامات پیش و پس از درمان

پیش از درمان لاغری با اولتراسوند کویتیشن، باید نسبتاً فعال باشید و یک رژیم غذایی سالم مصرف کنید. در هفته‌ی پیش از درمان، بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند که بیمار ۸ فنجان در روز بنوشد و از برنزه کردن پوست خود پرهیز کند. رعایت این توصیه‌ها اهمیت زیادی دارد. مصرف مایعات کافی برای کمک به فراوری چربی و تری‌گلیسیریدهای اضافی که در اثر این درمان آزاد می‌شوند، ضروری است. برنزه کردن پیش از درمان می‌تواند پوست را نسبت به امواج فراصوتی مورد استفاده در درمان، بیش از حد حساس کند. پس از درمان، باید مصرف مقدار کافی مایعات را ادامه دهید و بطور منظم ورزش کنید تا بدن بتواند تری‌گلیسیریدها و مواد چرب آزاد شده در حین درمان را دفع کند.

آیا اولتراسوند کویتیشن درمانی بی‌خطر است؟

متخصص یک پرسشنامه پزشکی را پر می‌کند تا مطمئن شود که انجام این درمان برای شما بی‌خطر است. این روش یک عمل بدون جراحی بوده (بدون نیاز به بیهوشی، غیر تهاجمی، بدون برش، عدم ایجاد جای زخم یا نیاز به درمان‌های پس از عمل) و امکان یک زندگی اجتماعی کامل را قبل و بعد از هر جلسه فراهم می‌کند. از آنجایی که کلینیک‌های بسیاری درمان اولتراسوند کویتیشن را با استفاده از تکنولوژی قدیمی و فرآیندهای بی‌اثر ارائه می‌کنند، بسیاری از افراد نتایج مورد انتظار را مشاهده نمی‌کنند.

عوارض جانبی احتمالی

با اینکه عوارض جانبی نادری در اثر این روش وجود دارند، اما گاهی اوقات رخ می‌دهند و معمولاً شامل قرمزی یا سوزش پوست که پس از چند ساعت برطرف می‌شود، می‌باشد. همچنین احتمال احساس افزایش انرژی نیز وجود دارد، زیرا بدن بطور طبیعی تلاش می‌کند تا مقداری از انرژی آزاد شده از چربی‌ها را استفاده کند. در ادامه برخی از عوارض جانبی ناشی از لاغری با اولتراسوند کویتیشن ارائه شده است:

 • افزایش تشنگی
 • سردرد جزئی چند ساعت پس از درمان (احتمالاً ناشی از آزاد شدن مواد سمی سلول‌های چربی)
 • کاهش اشتها و ظرفیت خوردن (احتمالاً به دلیل اثر سفت‌شدگی روی شکم)
 • درد فیزیکی جزئی (احتمالاً به دلیل کاهش وزن که موجب فشار کمتر بر بدن می‌گردد.)

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه تخفیفات کلینیک

*** عضویت در خبرنامه سایت

كلینیك تخصصی سیب سبز از سال 1388 در فضایی آرام و مناسب با بهره گیری از به روز ترین دستگاههای اروپایی و آمریکایی دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و با کادری از پزشکان و متخصصین تغذیه برای بازگرداندن زیبایی و تناسب اندام شما عزیزان مشغول به فعالیت میباشد، در این مكان همه چیز به گونه ای فراهم گردیده تا شما به عنوان میهمان این مجموعه به نتیجه دلخواه برسید.

روزهای کاری

شنبه : 09.00 - 20.00
یکشنبه : 09.00 - 20.00
دوشنبه : 09.00 - 20.00
سه شنبه : 09.00 - 20.00
چهارشنبه : 09.00 - 20.00
پنج شنبه : 09.00 - 20.00
جمعه : تعطیل

تماس سریع