ساعات کار کلینیک

شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 20

ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

کربوکسی تراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

 • خانه
 • -
 • مقالات علمی
 • -
 • کربوکسی تراپی چیست و چه کاربردی دارد؟
 کربوکسی تراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

کربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن (CO2) است. در کربوکسی تراپی گاز CO2 زیر پوست تزریق میشود. بدن انسان این تزریق را کمبود اکسیژن تلقی می کند و جریان خون را در منطقه تزریق افزایش می دهد. این افزایش گردش خون باعث رسیدن مواد مغذی به این منطقه می گردد. سلول های منطقه تزریق بازسازی می گردد. Co2 باعث جوانسازی، ترمیم سیاهی و گودی زیر چشم ،کاهش از چروک ها وترک های پوستی و کاهش سلول های چربی یا سلولیت ها استفاده می شود.

درمان co2 تقریبا ۷۰ سال قبل در فرانسه برای درمان بیماریهای عروقی مورد استفاده بود. پزشکان دریافتند که حمام در استخرهای آب که غنی از دی اکسید کربن می باشند باعث بهبودی زخم ها شده است. سپس این روش توسط متخصصین قلب و عروق برای درمان بیماران مبتلا به بیماری انسداد شریانی و همچنین سایر شرایط گردش خون ضعیف و تجمع چربی در شریان ها مورد استفاده قرار گرفت. سپس محبوبیت این روش در زمینه زیبایی و مخصوصا برای لیپولیز و درمان جوان سازی پوست آن افزایش یافت.

در حال حاضر در آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا برای زیبایی نیز استفاده می گردد. این روش باعث افزایش الاستیسیته پوست، افزایش گردش خون و رفع خطوط و چین و چروک پوست خواهد شد. که موجب کلاژن سازی و از بین بردن ذخایر چربی می گردد .این تکنیک ساده و مقرون به صرفه است.

از تکنیک co2 برای اهداف زیبایی از تزریق درون پوستی یا تزریق زیر جلدی که به کمک یک سوزن ۳۰G برای تزریق گاز دی اکسید کربن استریل شده صورت می گیرد, استفاده می کند. این تزریق از دستگاه استاندارد برنامه ریزی شده به منظور درمان پیری پوست، تیرگی زیر چشم، چربی های موضعی و استرچ مارک ها انجام می گیرد.

تحقیقات نشان داد که CDT باعث بهبود کشسانی پوست، گردش خون ، رفع خطوط و چین و چروک های پوست، کمک به ترمیم کلاژن و از بین بردن ذخایر چربی انباشته شده می شود. در واقع کربوکسی تراپی، تزریق پوستی دی اکسید کربن برای اهداف درمانی است.

اصطلاح درمانی کربوکسی تراپی توسط لوئیجی پاراسونی در شانزدهمین جلسه زیبایی پزشکی رم مطرح شد. امروزه بکارگیری کربوکسی تراپی در سرتاسر اروپا یک روش کارآمد و در حال افزایش است. به رغم وجود طیف وسیعی از دستگاه های مختلف ، اساسا پزشک برای کاهش درد به یک دستگاه مطابق با استانداردهای CE و ISO همراه فیلترکه به جلوگیری از انتقال آلودگی، تنظیم سرعت ،فشار و هم دما سازی گاز با بدن میپردازد نیاز دارد.

در کربوکسی تراپی دی اکسید کربن به پوست بیمار تزریق میگردد. ورود بیش از حد مجاز دی اکسید کربن در بافت باعث تحریک نیاز به اکسیژن می شود. تقریبا ۷۰ درصد کربن دی اکسید با آب موجود در پلاسما ی خون ترکیب می‌شود. در نهایت اسید کربنیک تولید مینماید. CO2 + H2O = H2CO3 در نهایت منجر به آزاد شدن بی کربنات حل شده در پلاسمای خون می انجامد. (-H+ + HCO3)

این واکنش PH را خون کاهش داده و با انتشار اکسیژن به بافت بدن، جریان خون مویرگی را افزایش می‌دهد.

نحوه ی عملکرد:

دی اکسید کربن یک گاز بی بو و بی رنگ است. این گاز در صورت تزریق، در سطح میکروسیتوپلاستی پوست منتشر می‌شود. بدن در این حالت سعی می‌کند آنچه به عنوان عدم تعادل سطوح اکسیژن و دی اکسید کربن می‌یابد، را با افزایش جریان خون برای تامین اکسیژن و مواد مغذی به پوست و عروق اصلاح نماید. این واکنش موجب بهبود ظاهر پوست می گردد.

مزایای کربوکسی تراپی CARBOXYTHERAPY :

 • بهترین درمان برای از بین بردن سلولیت
 • از بین بردن رسوب های چربی بعد از لیپوساکشن در قسمت های بالای زانو
 • از بین بردن چربی ها
 • کمک به بازسازی کلاژن
 • عدم آسیب به بافت های بدن یا اعصاب
 • ضخیم شدن و صاف شدن پوست
 • مفید در درمان سلولیت ها

در حال حاضر در تمامی کشور های پیشرفته برای درمان سلولیت از کربوکسی تراپی استفاده می شود.

عوارض کربوکسی تراپی CARBOXYTHERAPY :

کربوکسی تراپی به طور معمول عارضه ای ندارد. درد و قرمزی خفیف در محل تزریق، احساس گرما و صدای خش خش در پوست و گاهی کبودی در محل تزریق از عوارض زود گذر این روش است. معمولا این عوارض‌ها ظرف چند ساعت و به ندرت چند روز برطرف می شوند.

به همین منظور برای جلوگیری از پیش آمدن عارضه های دیگر اجتناب از استحمام، شنا، سونا و جکوزی به مدت ۴ ساعت بعد از درمان توصیه می شود. و کربوکسی تراپی را میتوان برای تمام نقاط بدن از جمله: پلک، صورت، گردن،پشت دستها، باسن، و پاها استفاده شود.

کربوکسی تراپی CARBOXYTHERAPY برای رفع :

 • تیرگی دور چشم
 • استرچ مارک ( ترک های پوستی ناشی از چاقی و حاملگی)
 • برطرف کردن خطوط ریز دور دهان و خط خنده
 • کاهش سلولیت و کاهش توده چربی موضعی
 • اسکارهای ناشی از سوختگی،آکنه و جراحی
 • ریزش مو
 • پسوریازیس
 • پدیده رینود
 • زخم های عروقی
 • بیماری های ایسکمیک اندام تحتانی
 • شل شدگی و افتادگی پوست
 • چروک های صورت و دور چشم
 • جوانسازی پشت دست،دکلته و گردن
 • بیماری های erectile به دلیل مسائل عروقی ریز
 • قبل و بعد از لیپوساکشن
 • کاهش درد و اسپاسم عضله در پزشکی ورزشی مورد استفاده است

افزایش گردش خون به وسیله CARBOXYTHERAPY

نکته مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که افزایش گردش خون در کربوکسی تراپی، اکسیژناسیون بافت را بهبود می‌بخشد. هنگامی که از این گاز به صورت موضعی (به عنوان مثال حمام کردن در آب CO2) استفاده می شود، افزایش غلظت دی اکسید کربن درون بافت ها و رگ های خونی محیطی، باعث ایجاد انقباض عروق کرونر می شود. در نهایت سبب افزایش جریان خون به پوست می شود. هایپرکاپنیا باعث کاهش مقاومت شریان ها در پوست و عضلات می شود. این افزایش به علت کاهش PH صورت می گیرد. این کنش حتی با اعمال دی اکسید کربن به داخل پوست نیز اتفاق می افتد. کری و بمباردلی افزایش اتساع عروق در آرتریولها و متا آرتریولها را توسط آرتروسکوپها با استفاده از تصویربرداری عروقی گزارش کردند.

در ناحیه پلک پس از تزریق گاز، متورم و طی ۱۰دقیقه بعد گاز جذب شده و ظاهر فرد طبیعی می شود. در اسکار و ترکهای پوستی احساس کمی سوزش وجود دارد. برای درمان سلولیت و بافت چربی موضعی چون حجم گاز بیشتری تزریق می شود یک حس کشش و فشار در موضع، بدلیل افزایش جریان خون احساس خواهد شد.

بازسازی پوست با کربوکسی تراپی CARBOXYTHERAPY :

کربوکسی تراپی برای درمان پیری یا پوست آسیب دیده ابتدا بر روی موش های آزمایشگاهی با تزریق دی اکسید کربن به غشای عروقی میان پوست آزمایش شد .گروه کنترل ، تزریق سرم دریافت کردند.محققان در این مطالعه فشرده سازی فیبرهای کلاژن را از تزریق دی اکسید کربن مورد مشاهده قرار دادند.

علاوه بر این ، تغییرات قابل توجهی در پوست و گردش کلاژن ظاهر شده بود.استفاده از کربوکسی تراپی بر روی پوست آسیب دیده و یا پیر باعث بهبود وضعیت سلامت پوست شده ، ظاهری ضخیم تر به پوست می دهد. این بدان معنی است که از کربوکسی برای بهبود بافت اسکار از طریق افزایش رسوب کلاژن و سازماندهی مجدد و بهبود بافت و تنالیته پوست استفاده می شود.

بنابراین شگفت آور نیست که کربوکسی تراپی در حال حاضر به عنوان درمان زیبایی برای بهبود سفتی پوست استفاده می شود. این درمان می تواند برای درمان پیری پوست بر روی صورت و پوست، تیرگی های زیر چشم، استرچ مارک، سلولیت و لایه های چربی موضعی استفاده شود.

تکنیک های تزریق و پروتکل های درمان کربوکسی تراپی CARBOXYTHERAPY :

بسته به نوع درمان ، روش های تزریق متفاوت خواهد بود. تزریق اینترادرمال باید برای جوان سازی پوست استفاده شود، در حالی که تزریق ساب کوتانوس برای اثرات لیپولیز بکار گرفته می شود. هنگام تزریق برای جوان سازی پوست، تزریق با استفاده از یک سوزن G30 انجام می شود.

زاویه تزریق باید ˂۱۵ در حالیکه bevel سوزن بسمت بالاست نگه داشته شود. گاز CO2 بلافاصله پس از تزریق، به بافت اطراف محل تزریق انتشار می یابد.سرعت گاز CO2 باید به صورت اختصاصی برای هرناحبه بدن تنظیم شود که اثر درست تنظیم سرعت باعث اریتم و جداشدگی نسبی درم از بافت هم بند و سفید شدن اطراف سوزن تزریق است.برای تزریق ساب کوتانوس زاویه تزریق باید ۳۰-۴۵ و با استفاده از سوزن G30 انجام می گیرد.گاز استفاده شده برای fat pad جهت افزایش کارایی بایستی سرد باشد.

تاثیر کربوکسی تراپی برای درمان کبودی زیر چشم :

یکی از علل عمده سیاهی زیر چشم پرخون شدن خون مویرگی است.. معمولا اشک از پلک ها به داخل بینی تخلیه می شود، اما اگر بنا به دلایلی از قبیل آلرژی فصلی، شکستگی قبلی بینی، یا انحراف تیغه بینی تخلیه اشک بخوبی عمل نکند، و سرعت جریان خون در پلک پایین کند شده و اکسیژن رسانی مختل می شود و نهایتا رنگ کبود در این ناحیه ایجاد می شود… کربوکسی تراپی موجب بهبود شبکه مویرگی پلک پایین شده و بعلاوه با افزایش لایه کلاژن پوست را جوان تر می نماید. با تزریق مقدار کمی از گاز دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده، جریان خون افزایش یافته و شبکه مویرگی تقویت شده و گردش خون برای زمان طولانی در موضع افزایش می یابد. در نهایت رنگ تیره زیر چشم به صورتی تبدیل شده که تاثیر آن تا ۶ ماه می ماند.

چند جلسه کربوکسی تراپی CARBOXYTHERAPY لازم است :

تعداد جلسات با نوع درمان متفاوت است . به طور معمول ۶ تا ۱۰ جلسه با فاصله هر یک یا دو هفته نیاز است. در بعضی درمانها به منظور تثبیت نتایج درمانی ،سالی یک نوبت درمان برای چند سال تکرار می شود.

 

برای گرفتن مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه تخفیفات کلینیک

*** عضویت در خبرنامه سایت

كلینیك تخصصی سیب سبز از سال 1388 در فضایی آرام و مناسب با بهره گیری از به روز ترین دستگاههای اروپایی و آمریکایی دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و با کادری از پزشکان و متخصصین تغذیه برای بازگرداندن زیبایی و تناسب اندام شما عزیزان مشغول به فعالیت میباشد، در این مكان همه چیز به گونه ای فراهم گردیده تا شما به عنوان میهمان این مجموعه به نتیجه دلخواه برسید.

روزهای کاری

شنبه : 09.00 - 20.00
یکشنبه : 09.00 - 20.00
دوشنبه : 09.00 - 20.00
سه شنبه : 09.00 - 20.00
چهارشنبه : 09.00 - 20.00
پنج شنبه : 09.00 - 20.00
جمعه : تعطیل

تماس سریع