ساعات کار کلینیک

شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 20

ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

کویتیشن در تهران

 • خانه
 • -
 • دسته‌بندی نشده
 • -
 • کویتیشن در تهران
 کویتیشن در تهران

کویتیشن در تهران

انجام کویتیشن در تهران باید زیر نظر متخصص تغذیه و لاغری انجام شود. همه افرادی که به دنبال لاغری هستند، تمام روش های موجود را بررسی می کنند. کویتیشن یک روش لاغری موضعی است. در کلینیک زیبایی سیب سبز می توانید با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات و پرسنلی مجرب و زیر نظر متخصص این روش را انتخاب کنید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در مورد این روش لاغری در اختیارتان قرار دهیم.

کویتیشن چیست؟

کویتیشن اولتراسونیک که به آن لیپولیز اولتراسونیک نیز گفته می‌شود، نوعی درمان کانتورینگ بدن است که برای از بین‌ بردن رسوبات چربی زیر پوست کاربرد دارد. این روش جایگزین مطمئن‌تری برای گزینه‌های جراحی مانند لیپوساکشن بوده و از امواج رادیویی اولتراسونیک برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند که سپس توسط سیستم لنفاوی جذب بدن می‌شوند.

کویتاسیون اولتراسونیک با سایر روش‌های درمانی مشابه مانند لیپوساکشن اولتراسوند متفاوت است، چون نیازی به جراحی نداشته و بهبودی آن آسان‌تر است. یک دوره کامل درمان، شامل حداقل شش درمان کویتیشن است، اما برخی از نتایج بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود. امواج اولتراسوند سلول‌های چربی مناطق خاص بدن را هدف قرار داده و آن‌ها را به مایع تبدیل می‌کنند. سپس مایع چرب به‌ طور طبیعی از بدن خارج می‌شود.

<yoastmark class=

کویتیشن چگونه باعث لاغری می شود

یکی از روش های غیرجراحی برای از بین بردن چربی‌های زائد، در سطوح مختلف بدن استفاده از این دستگاه است. دستگاه کویتیشن با استفاده از امواج فراصوت باعث «کاهش چربی» و «قدرت کششی بالای پوست» می‌شود.

دستگاه کویتیشن، با دو سری امواج رادیویی آر اف (RF) و امواج فراصوت یا اولتراسوند کار می کند. با قرار گرفتن دستگاه cavitation روی حالت اولتراسوند، امواج اولتراسوند به عمق لایه های پوست فرستاده می شوند و باعث ایجاد لرزش و ویبره در آن ناحیه می شوند. سپس سلول های چربی شکسته و از لایه های پوستی  جدا می شوند. پس از چند روز، سلول های چربی توسط سیستم لنفاوی فرد جذب شده و به عنوان مواد زائد از بدن دفع می شوند. پس برای کاهش بافتهای چربی از گزینه اولتراسوند در این دستگاه استفاده می شود. قرار گرفتن دستگاه cavitation را روی حالت امواج رادیویی آر اف، باعث افزایش گردش خون زیر پوست می شود و باعث لیفت پوست و جوانسازی آن خواهد شد. البته امواج رادیویی برای فرم دهی و لاغری هم کاربرد دارد.

در درمان با کویتیشن از امواج صوتی برای تخلیه سلول‌های چربی استفاده می‌شود. وقتی اسید‌های چرب به صورت مایع خارج می‌شوند، با استفاده از سیستم طبیعی دفع بدن، از بدن خارج خواهند شد.

برای اینکه نتیجه‌ی کویتیشن ماندگارتر شود، باید رژیم غذایی سالم و ایده آلی داشته باشید و جدی و مرتب ورزش کنید. اگر دریافت کالری بدن‌تان بیشتر از حد نیازش باشد، چربی‌ها برخواهند گشت.

معرفی دستگاه کویتیشن chungwoo

کویتیشن، یک روش جدید و بدون نیاز به جراحی برای حذف چربی‌های اضافی بدن است. این تحول در اروپا طراحی شده است و هیچ احتیاجی به جراحی بیهوشی، بستری شدن و دوران نقاهت ندارد. دستگاه کویتیشن با امواج اولتراسوند کار می‌کند.

یک سیستم کویتیشن سونوگرافی غیر تهاجمی ایده آل، با ایجاد یک عمل کویتیشن بسیار عمیق از طریق دو فرکانس مستقل مانند ۲۸ و ۳۸kHz، بسته به منطقه درمان چربی‌های اضافی را نابود می‌کند.

میکرو حباب ناشی از کویتیشن عمیق، یک امولسیون چربی تولید می‌کند که به حذف ماده مایع از طریق ادرار و روش لنفاوی منجر می‌شود.

امکانات
 • بی خطر
 • بدون بیهوشی، درمان غیر تهاجمی
تاثیر گذاری
 • فرکانس بسته به ناحیه بدن و توده چربی

دراثر ضربه امواج اولتراسوند با فرکانس زیاد با مولکول‌های آب میان بافتی، حباب‌های کوچکی در حاشیه سلول‌های چربی ایجاد می‌شود. این حباب‌ها به شدت تحت تاثیر امواج اولتراسوند و دارای لرزش و فوران می‌باشد.

در حقیقت کویتیشن با شکستن سلول چربی و انحلال چربی‌های به دام افتاده، باعث از بین رفتن این سلول‌ها می‌شود. تقریبا یکی دو روز بعد از انجام کویتیشن، دفعات ادرار افزایش می‌یابد. نوشیدن آب فراوان در همان جلسه و روز بعد از جلسه توصیه می‌گردد.
چربی درون سلولی با کویتیشن آزاد شده به وسیله آنزیم‌ها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تجزیه می‌شود. اسیدها به وسیله سیستم گردش لنفاوی به کبد فرستاده می‌شوند و در آن‌جا به مولکول‌های دیگری تبدیل می‌شوند.

درجلسات کویتیشن مقداری از سلول‌های چربی از بین می‌رود و چون این سلول‌ها منشعب نشده و زیاد نمی‌شوند، به همین دلیل درمان با کویتیشن ماندگار است.

بدون جراحی و کاملا ایمن با روش کویتیشن، سلول‌های چربی را از بین می‌رود.

<yoastmark class=

کویتیشن بیشتر یک روش کاهش سایز است، تا کاهش وزن

کویتیشن اولتراسونیک یک فرآیند کاهش سایز است. بدین معنا که شما موفقیت خود را نمی‌توانید با ترازو اندازه گیری کنید. لیپوساکشن موجب از بین رفتن چربی‌ها نمی‌شود، اما پهلو و چربی‌های موضعی را از بین می‌برد.

دستگاه کویتیشن از چه طول موجی استفاده می‌کند؟

«اولتراسوند (اولتراسونوگرافی) در پزشکی، استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا (اولتراسونیک) برای تولید تصاویری از ساختارهای درون بدن انسان است. امواج اولتراسونیک امواج صوتی هستند که بالاتر از محدوده صدای قابل شنیدن برای انسان هستند.»

امواج اولتراسوند، امواج صوتی، فشاری و نوسان‌گری هستند که فرکانسی بالاتر از ۲۰ هزار هرتز و فراتر از محدوده شنوایی انسان است.

در سال ۱۷۹۴ لازارو اسپالانزانی اثبات نمود که خفاش‌ها نابینا هستند و برای مسیریابی از ساطع‌ نمودن نوعی امواج صوتی، که برای انسان غیرقابل شنیدن است، استفاده می‌کنند. این کشف باعث مطالعات بیشتر توسط دیگر دانشمندان، در طول زمان و در نهایت پیدایش مفهوم امواج اولتراسوند گردید.

آیا کویتیشن اولتراسوند مفید است؟

بله، کویتیشن شما را به نتیجه‌ای واقعی و قابل سنجش می‌رساند و شما با استفاده از متر یا حتی فقط در آینه نگاه کردن به خود، متوجه خواهید شد چقدر سایز کم کرده‌اید. اما یادتان باشد که کویتیشن فقط در نواحی خاصی از بدن تاثیرگذار است و شما یک شبه نتیجه نخواهید گرفت. صبور باشید، زیرا ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد تا بهترین نتیجه‌ی کویتیشن را بینید.

ضمنا نتیجه‌ی کویتیشن بر اساس سابقه‌ی پزشکی و سایر فاکتور‌ها می‌تواند متفاوت باشد. این فاکتور‌ها نه تنها بر نتیجه‌ی نهایی کویتیشن بلکه بر مدت زمان ماندگاری نتیجه‌ی کویتیشن نیز اثر می‌گذارند. شاید شما بعد از تنها یک جلسه درمان با کویتیشن نتیجه را ببینید، اما بیشتر افرد معمولا به چند جلسه کویتیشن نیاز دارند تا نتیجه‌ی مطلوب را ببینند.

مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای کویتیشن هستید

بهترین راه اینکه بدانید کویتیشن گزینه‌ی مناسبی برای شما هست یا نه این است که نظر پزشک را بخواهید. اما خوب است ابتدا فاکتور‌هایی را که شما را بهترین کاندید برای کویتیشن می‌کنند بررسی نمایید. کویتیشن در صورتی که چاق باشید، تاثیری نخواهد گذاشت. اما اگر قصد دارید سایز قسمت بخصوصی از بدن‌تان را کاهش دهید و از چربی آن بکاهید، کویتیشن برای‌تان مناسب است.

افرادی که مشکلات خونریزی دارند نیز نباید کویتیشن انجام دهند. بیماری‌هایی مانند بیماری قلبی یا کبدی نیز باعث می‌شود فرد کاندید مناسبی برای کویتیشن نباشد. خانم‌های باردار یا شیرده نیز کاندید کویتیشن نیستند. همچنین ایمپلنت‌های طبی نیز مانعی برای کویتیشن هستند.

چه افرادی کاندید مناسبی برای درمان با کویتیشن هستند؟

درمان با کویتیشن برای همه مناسب نیست. BMI شما باید در محدوده‌ی قابل درمان بوده و نباید بیشتر از ۳۰ باشد. ضمنا بعضی از عوارض پزشکی و دارو‌های مصرفی (مثلا دارو‌های سرکوب‌گر ایمنی) شرایط را برای استفاده از دستگاه کویتیشن نامناسب می‌کنند.

<yoastmark class=

در چه نواحی از بدن کویتیشن انجام می شود؟

کویتیشن در تواحی مختلفی از بدن برای از بین بردن چربی استفاده می گردد که شامل:

 • کویتیشن شکم
 • کویتیشن پهلو
 • کویتیشن بازو
 • کویتیشن داخل و خارج ران
 • کویتیشن بازو
 • کویتیشن باسن
 • کویتیشن صورت

فواید و مزایای کویتیشن برای رفع چربی

 • لاغری و رفع چربی های بدن بدون گذراندن دوره ریکاوری
 • از بین رفتن رسوبات چربی مقاوم به درمان و کاهش سایز
 • از بین رفتن سموم
 • از بین رفتن چین و چروک های عمقی و جای زخم
 • کاهش سلولیت
 • بدون بیهوشی و ایجاد برش در پوست و دوره نقاهت

عوارض کویتیشن لاغری

لاغری بوسیله روش کویتیشن هم مانند سایر روش ها دارای عوارضی می باشد که البته عوارض جدی نبوده و زودگذر می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • ایجاد قرمزی و تحریکات پوستی که در عرض چند ساغت از بین می رود.
 • احساس زیاد تشنگی
 • سردرد که معمولا چند ساعت بعد از درمان آغاز می شود و دلیل آن احتمالا مربوط به آزادسازی سم از سلول های چربی می باشد.
 • کم شدن اشتها
 • افزایش دمای بدن در هنگام انجام کویتیشن
 • احتمال بروز دل درد خفیف و یا درد در ناحیه درمان
 • اسهال و تهوع

<yoastmark class=

مضرات کویتیشن لاغری

ذرات چربی که به شکل مایع درآمده اند برای دفع ممکن است وارد خون شوند و همین امر سبب افزایش تری گلیسیرید و کلسترول و مشکلات در پی این موضوع شود که البته این مورد عموما در دستگاه های قدیمی دیده شده.

لرزش ایجاد شده از این دستگاه منجر به پاره شدن غشای چربی ها می گرد اما تضمینی وجود ندارد که این لرزش ها به بافت های عروقی، ماهیچه ها و سیستم عصبی آسیبی وارد نکند.

قلب هم می تواند تحت تاثیر امواج ساطع شده از این دستگاه قرار گیرد بنابراین این روش برای افرادی که دارای مشکلات قلبی هستند مناسب نمی باشد.

استفاده از این روش منجر به افزایش فشار خون می گردد و این روش برای افرادی کع دارای فشار خون بالا هستند مناسب نمی باشد.

در صورت بی توجهی کادر درمانی و یا کم تجربگی و آماتور بودن آن ها مشکلاتی نظیر سوختگی پوستی ، تب شدید و همچنین ایجاد کبد چرب در فرد می شود.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای کویتیشن هستند؟

مناسب ترین افراد برای انجام لاغری بوسیله دستگاه کویتیشن افرادی هستند که از سلامتی کامل برخوردار می باشند.

در این روش فرد می تواند بین ۲ تا ۵۰ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد.

چه کسانی نباید کویتیشن انجام دهند؟

 • خانم های باردار و شیرده
 • افزادی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنند.
 • افرادی که از پیس میکر یا ضربان ساز قلب استفاده می نمایند.
 • افراد دارای پروتزهای فلزی
 • افرادی که به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.
 • افراد دارای بیماری هایی نظیر: دیابت، مشکلات قلبی، سرطان یا تومور، صرع، فشار خون غیر نرمال، هموفیلی، ترومبوز، سل، عفونت، گرفتگی سیاهرگ ها، نقص سیستم ایمنی بدن می باشند.

اقدامات و آمادگی لازم پیش از کویتیشن

تا مدت زمان یک هفته پیش از عمل روزانه بین ۱.۵ تا ۲ لیتر آب بنوشید.

موضع مورد نظر برای کویتیشن را تا چندین روز پیش از عمل دائما مرطوب نگه دارید و از کرم های مرطوب کننده تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید.

انجام پیاده روی پیش از اقدام به انجام این روش درمانی بسیار حائز اهمیت می باشد.

<yoastmark class=

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از کویتیشن

کویتیشن بدون درد انجام می شود و پس از آن نیاز به استراحت نمی باشد.

در جلسه اول و بلافاصله پس از انجام عمل شاهد کاهش سایز خواهید بود.

 1. الکل دارای کالری بالا می باشد و همچنین هیچگونه ارزش غذایی ندارد بنابراین در دوره درمان نوشیدن آن را فراموش نمایید.
 2. تا حد امکان آب بنوشید.
 3. رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی داشته باشید.
 4. از مصرف غذاهای چرب پرهیز نمایید.
 5. فعالیت ورزشی منجر به سفت شدن پوست و کاهش وزن بعد از کویتیشن می گردد.
 6. ماساژ ناحیه درمان بسیار موثر می باشد.

نتایج کویتیشن

نتایج درمانی کویتیشن به گونه ای است که شما در همان جلسه اول تا حدودی می توانید ببینید و پس از انجام جلسات بعدی نتایج بیشتری قابل مشاهده می باشد. البته نتایج درمانی به سن فرد و محل جمع شدن چربی ها و نوع بافت چربی و متابولیسم بدنی کاملا وابسته می باشد. در این میان داشتن رژیم غذایی مناسب به همراه فعالیت بدنی در نتیجه درمان تاثیر بسزایی دارد. نکته قابل ذکر و مثبت این روش ادامه روند متابولیزه کردن چربی ها تا ۱۲ هفته پس از درمان می باشد که این روش را به درمانی پایدارتر تبدیل نموده است.

چربی‌های احشایی در برابر چربی‌های زیر پوستی

دو نوع چربی در بدن وجود دارد. اولین نوع چربی‌های زیر پوستی که دقیقا زیر پوست قرار دارند. دومین نوع چربی‌های احشایی هستند که در قسمت‌های عمیق‌تر جمع می شود و اندام‌های داخلی را محاصره کرده‌اند. این چربی‌های به شدت خطرناک بیشتر در ناحیه‌ی شکم و میان تنه جمع شده‌اند و دلیل اصلی بیماری‌هایی چون دیابت و قلبی- عروقی هستند.

چگونه از پروسه‌ی اولتراسوند برای رفع چربی‌ها استفاده می‌شود؟

این پروسه شامل هدف قرار دادن سلول‌های چربی در بدن با امواج فرکانس پایین می‌شود. سلول‌های چربی بدون هیچ آسیبی به بافت‌ها، ماهیچه‌ها و دیگر اندام‌ها تخریب می‌شوند. این روش برای از بین بردن چربی‌های صورت،بازو و کمر، شکم، چانه، قسمت داخلی و خارجی ران، باسن، استفاده می‌شود.

<yoastmark class=

کویتیشن اولتراسونیک چیست؟

کویتیشن اولتراسونیک، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌ها در بازار روز است. درمان با کویتیشن اولتراسونیک به بدن شما اجازه می‌دهد تا سلول‌های چربی را بشکند. این سلول‌ها، از طریق فرآیندهای خروجی طبیعی متابولیز می‌شوند.

برخلاف لیپوساکشن‌های سنتی، لیپوساکشن کویتیشن نیاز به تزریق و بیهوشی ندارد و به همین دلیل برای دفع چربی‌ها و سلولیت گزینه‌ی بسیار مناسبی محسوب می‌شود. امواج اولتراسوند، به عمق پوست نفوذ می‌کنند و حباب‌هایی در اطراف چربی‌ها ایجاد می‌کنند.

سپس این حباب‌ها می‌ترکند و محتوای چربی آن‌ها از طریق مجرای ادرار و سیستم لنفاوی دفع می‌شود. این تکنولوژی بدون ایجاد هیچ عارضه یا دردی چربی‌ها را آب و پوست را سفت می‌کند. این دستگاه، بافت‌های چربی را از بین می‌برد، اما آسیبی به بافت‌های اطراف نمی‌رساند. به همین دلیل یک روش مطمئن محسوب می‌شود.

قیمت و هزینه کویتیشن

هزینه لاغری بوسیله روش کویتیشن به نسبت سایر روش های لاغری دارای هزینه پایین تری می باشد. هزینه هر جلسه کویتیشن بسته به میزان و سطح چربی و زمانی که روی بدن فرد کار می شود متغیر می باشد و به نسبت موضع درمان بررسی می گردد.

کویتیشن اولتراسونیک در مقایسه با دیگر روش‌ها

تفاوت بین کویتیشن اولتراسونیک و بقیه روش‌ها این می‌باشد که مکانیسم چربی سوزی بر اساس امواج اولتراسوند است. دانستن تفاوت کویتیشن اولتراسونیک با دیگر روش‌ها شما را به نتایج دلخواه می‌رساند.

۱. لیزر لیپوساکشن

اولین تفاوت بین این دو روش این است که لیزر لیپوساکشن اغلب چند ساعت به طول می‌انجامد سلول‌های چربی را پیش از خارج شدن از یک کانول، گرم می‌کند. درست همانند لیپوساکشن‌های قدیمی، این روش ملزم بیهوشی و دوره‌ی استراحت است. به علاوه، هزینه‌ی آن نسبت به کویتیشن بسیار بالاتر است.

روند بالا الزاما همان هیدرولیپوکلاسی نیست. هیدرولیپوکلاسی شامل توضیح منحصر به فرد یک راه حل است که منجر به تخریب سلول‌ها می‌شود اما در لیپو-کویتیشن ساده چنین روش تهاجمی‌ای وجود ندارد.

۲. کول اسکالپتینگ

دمای سلول‌ها کول اسکالپتینگ با استفاده از تکنیک کرایولیپولیز تا ۴ درجه‌ی سانتی گراد پایین می‌آورد. در نهایت آن را به شکل کریستالی در می‌آورد و بدن را از شر آن خلاص می‌کند.

۳. لیزر سرد

این روش بدون نیاز به جراحی با استفاده از لیزر سرد به آب کردن بافت‌های چربی می پردازد. این روش، ترکیبی از کول اسکالپتینگ و لیزر لیپوساکشن محسوب می‌شود. در این درمان به ۶ جلسه‌ی ۲۰ دقیقه‌ای نیاز دارید.

کویتیشن ، یک روش کاهش سایز و لاغری موضعی است که با یک انرژی فراصوت یا اولتراسوند،  گرما و لرزش ایجاد می‌کند. این لرزش ۴۰۰۰۰ بار در ثانیه‌ای، در ترکیب با گرما، موجب حرکت سلول‌های چربی و حل شدن آن برای عبور آسان‌تر از طریق سیستم لنفاوی می‌شود. برای کمک به این عبور سریع‌تر، باید ماساژ لنفاتیک را انجام داد تا سموم راحت تر از بدن دفع شوند.

<yoastmark class=

چرا روش کویتیشن اولتراسوند “لیپوساکشن بدون نیاز به جراحی” نامیده می‌شود؟

کویتیشن به معنای شکستن بافت چربی است. این روش از اولتراسوند با سطح پایین استفاده می‌کند تا چربی‌ها را به حالت تعلیق در آورد. هر چه فرکانس این دستگاه پایین‌تر باشد، درمان قوی‌تر است.

همین که چربی شکسته می‌شود، از طریق سیستم لنفاوی و ادراری با سرعتی که بدن شما بتواند آن را تحمل کند، از بدن خارج می‌شود. از آن‌جا که این درمان موجب خارج شدن چربی از بدن می‌شود، به لیپوساکشن بدون نیاز به جراحی معروف است.

برای گرفتن بهترین نتایج و از آن‌جا که عملکرد مناسب سیستم لنفاوی و ادراری برای خارج کردن چربی‌ها از بدن مورد نیاز است، دستور العمل‌های کوچکی بیان می شود که می‌تواند به موفقیت بیشتر در این روش کمک کنند.

آب رسانی

برای از بین بردن زائده‌ها و سموم از بدن، باید آب زیادی مصرف کنید. حداقل باید ۱.۵ تا ۲ لیتر آب قبل و بعد از هر جلسه بنوشید و پس از آن در ادامه‌ی روز نیز آب فراوانی مصرف کنید. اگر یک برنامه‌ی کاهش وزن را دنبال می‌کنید، این روش تداخلی با این برنامه ندارد.

مصرف الکل

الکل، کبد شما را برای خارج کردن چربی‌ها از کار می‌اندازد و نتایج را نیز به تعویق می‌اندازد. برای گرفتن بهترین نتایج، از مصرف الکل بپرهیزید.

برنزه کردن پوست

در آخر، از برنزه کردن پوست در طول برنامه‌ی درمان خود بپرهیزید. اگر قصد انجام چنین کاری را دارید، حداقل این کار را سه روز پیش از کویتیشن انجام دهید. برنزه کردن موجب حساس شدن بیش از حد پوست نسبت به کویتیشن و آر اف می‌شود.

منظور از کاهش سایز تضمینی ارائه روش‌هایی است که بدون شک به لاغری موضعی و کوچک شدن شکم کمک می‌کند. از بهترین روش‌های کاهش سایز بدون جراحی می‌توان به کویتیشن اشاره کرد. علاوه بر کویتیشن، کاهش مصرف نمک، کاهش استرس، مصرف چای سفید، مصرف پروتئین، روغن ماهی، دارچین و فلفل نیز به کاهش سایز کمک می‌کند.

هرچند کمی چربی برای حفظ سلامت ما ضروری است، اما تجمع بیش از حد آن اثر معکوسی بر روی سلامت و طول عمر دارد. این موضوع در مورد چربی‌های شکمی اهمیت بیشتری دارد. این چربی‌ها خطر بیماری‌های قلبی- عروقی، دیابت نوع ۲ و فشار خون را افزایش می‌دهند.

۱. قطع مصرف نمک

بهترین و سریع‌ترین راه برای حذف چربی‌های شکمی قطع مصرف غذاهای شور و نوشیدن آب است. اگر نتوانسته‌اید چند کیلو وزن باقی مانده را کم کنید، احتمالا به دلیل احتباس آب در بدن شما است. خارج کردن آب از بدن روش مفیدی برای کاهش نفخ و کاهش وزن است.

<yoastmark class=

۲. مصرف پروتئین به جای کربوهیدرات

هر چند این روش را نمی‌توان یک روش جادویی برای رهایی از چربی‌های شکم دانست، اما مصرف پروتئین کافی و کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها روش موثری برای کاهش سایز شکم و پهلو است. پروتئین شما را سیر نگه می‌دارد و بدن برای شکستن آن انرژی بیشتری صرف می‌کند. به علاوه پروتئین موجب افزایش ناگهانی انسولین نمی‌شود.

۳. کاهش استرس

استرس به طور مستقیم بر روی افزایش وزن تاثیر می‌گذارد. این افزایش وزن به دو دلیل است. اول این‌که استرس منجر به مصرف غذاهای ناسالم و پرخوری می‌شود و دوم این‌که بدن در پاسخ به استرس، چربی‌ها را ذخیره می‌کند. برای کاهش چربی‌های شکمی باید استرس را از خود دور کنید.

۴. روغن ماهی

نوع خاصی از روغن ماهی به نام (hi-DHA, NuMega) وقتی در کنار ورزش مصرف شود، چربی بدن را کاهش می‌دهد. به علاوه طبق تحقیقات، روغن ماهی به کاهش وزن و کاهش سایز بدن کمک می‌کند.

شاید کمی بدمزه باشد، اما روغن ماهی، یکی از مغذی‌ترین مواد برای بدن است. روغن ماهی را می‌توان با مصرف ماهی‌های سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ همچون ماهی تون، سالمون و ساردین تامین کرد.

۵. چای سفید

چای سفید به چهار شکل موجب چربی سوزی می‌شود. اول این‌که از ایجاد سلول‌های چربی جدید جلوگیری می‌کند و به طور همزمان لیپولیز را افزایش می‌دهد. لیپولیز فرآیندی است که چربی‌های ذخیره در بدن را می‌شکند. گروه دیگری از تحقیقات نشان داده که چای سفید منبع خوبی از کاتچین است.

کاتچین نوعی آنتی اکسیدان است که موجب رهایی چربی از سلول‌های چربی می‌شود. به علاوه توانایی کبد برای تبدیل چربی به انرژی را افزایش می‌دهد.

۶. فلفل

مصرف فلفل تند به صورت روزانه از ایجاد چربی‌های شکمی جلوگیری می‌کند. طبق تحقیقات مصرف فلفل منجر به کاهش اشتها نیز می‌شود. در این تحقیقات نشان داده شد مردانی که از فلفل تند استفاده می‌کنند، ۲۰۰ کالری در روز کمتر مصرف می‌کنند.

۷. قانون نصف بشقاب

نیمی از بشقاب را با سبزیجات پر کنید. سبزی‌ها، سرشار از مواد مغذی و فیبرهای رژیمی هستند، اما کالری آن‌ها کم است. این موضوع آن‌ها را به ابزاری برای کاهش وزن تبدیل می‌کند. نیمی از بشقاب خود را با سبزیجات پر کنید تا میزان کالری دریافتی شما کمتر شود و به مدت بیشتری سیر بمانید.

۸. دارچین

دارچین حاوی آنتی اکسیدان‌های قوی به نام پلی فنول است که ترکیبات بدن را تغییر می‌دهد و حساسیت انسولین را بهبود می‌بخشد. اما خواص دارچین به همین جا محدود نمی‌شود. این ادویه قوی از افزایش وزن و چاقی موضعی نیز جلوگیری می‌کند. می‌توانید به قهوه یا کیک خود مقداری دارچین اضافه کنید.

<yoastmark class=

۹. عدم محرومیت غذایی

گرسنگی کشیدن و ایجاد محرومیت‌های غذایی شیوه خوبی برای کاهش وزن نیست. نه تنها این کار موجب می‌شود تا در وعده‌ی بعد پرخوری کنید، بلکه بدن شما را در وضعیت کاتابولیک قرار می‌دهد. وضعیت کاتابولیک وضعیتی است که بدن به جای چربی از انرژی استفاده می‌کند.

۱۰. کاهش مصرف قند

یکی از بهترین روش‌ها برای سوزاندن چربی‌های شکم کاهش مصرف قند و شکر است. طبق مطالعات، فروکتوز بیش از حد که در نوشابه یافت می‌شود، موجب تجمع چربی‌های شکمی به ویژه در مردان می‌شود.

اگر نمی‌توانید مصرف نوشابه را قطع کنید، به جای آن از چای گیاهی و دمنوش استفاده کنید. کاهش مصرف ۲۵ گرم شکر در روز برای کاهش وزن فوق العاده است.

۱۱.  مسواک زدن

آیا تا به حال پس از مسواک زدن غذا خورده‌اید؟ حتما می‌دانید که چقدر بد طعم است. به همین دلیل مسواک زدن بلافاصله پس از خوردن غذا از پرخوری جلوگیری می‌کند. البته اگر یک ماده غذایی اسیدی مصرف کردید، زود مسواک نزنید. توصیه‌ی کلگیت این است که پس از مصرف ماده اسیدی حداقل نیم ساعت برای مسواک زدن صبر کنید، چرا که مینای دندان شما ممکن است آسیب ببیند.

توصیه‌های قبل و پس از انجام کویتیشن برای رفع بهتر چربی‌های شکم و پهلو

 1. برای حصول نتیجه مطلوب می بایست تعداد و فواصل درمانی تنظیم می وشد را رعایت نمایید.
 2. در روز استفاده از دستگاه و ۴۸ ساعت پس از آن کافئین مصرف نکنید.
 3. نوشیدن حداقل ۲ لیتر آب قبل و ۲ لیتر آب پس از درمان، در روز استفاده از دستگاه لازم است.
 4. در روز درمان حداقل نیم ساعت پیاده روی یا ورزش هوازی انجام دهید.
 5. در طی دوره، رعایت رژیم غذایی سالم ضروری است.
 6. از مصرف چربی و کربوهیدارت ساده تا ۲۴ ساعت بعد از درمان خودداری شود.
 7. توصیه می شود برای دفع مواد زائد چربی های آزاد می شود، در طی دوره درمان روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید.
 8. بلافاصله پس از درمان از حمام آب داغ، آب درمانی یا سونا استفاده نکنید.
 9. اگر سیگار می‌کشید، ۳ تا ۵ روز پس از کویتیشن باید از این کار خودداری کنید.
 10. می‌توانید ۳ یا ۴ روز بعد از درمان با کمک یک متخصص تخلیه‌ی لنفاوی انجام دهید که تنها ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

کویتیشن بهتر است یا کرایولیپولیز؟

لاغری با کرایولیپولیز روشی است که از طریق ایجاد دمای زیرصفر سبب کریستالیزه شدن سلول های مولد چربی می شود و بیشتر سلول های چربی در پی این سرما از بین می رود و به دنبال این موضوع چربی های موضعی شروع به ریزش کرده و بافت موضع مورد نظر تحلیل می رود. در واقع این تکنیک لاغری به روش سرما می باشد در صورتی که در روش کویتیشن با اعمال امواج فراصوت لاغری ایجاد می گردد. هر روش دارای مزایا و معایبی بوده که با توجه به شرایط فردی هر کس بهترین روش برای وی متفاوت می باشد.

کویتیشن بهتر است یا آر اف؟

تفاوت کویتیشن و آر اف لاغری در نوع امواج می باشد. در آر اف از امواج رادیویی با فرکانس و انرژی مشخص به منظور نابودی چربی ها استفاده می شود در صورتی که در روش کویتیشن از امواج فراصوت بدین منظور استفاده می گردد. هریک از روش های لاغری دارای ممنوعیت هایی است که شرایط فرد پیش از انجام آن توسط پزشک مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین هردو روش موثر بوده و می بایست هر روش برای هر شخص با شرایط متفاوت می تواند بهترین روش باشد. کویتیشن روشی موثر با نتیجه بخشی سریع بوده اما در تمایم افراد قابل استفاده نیست در صورتی که آر اف تقریبا در تمامی افراد قابل استفاده بوده و مانند کویتیشن  نتیجه بخشی خوبی هم در پی دارد.

<yoastmark class=

کویتیشن چقدر طول می کشد؟

مدت زمان جلسه درمانی کویتیشن اولتراسونیک بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه به طول می انجامد که البته زمان دقیق به موضع مورد نظر بستگی دارد.

آیا کویتیشن درد دارد؟

خیر، درمان با کویتیشن کاملا بدون درد می باشد.

چه تعداد جلسات کویتیشن لازم است؟

با توجه به میزان چربی های بدن هر فرد تعداد جلسات متغیر می باشد اما برای دریافت نتیجه بهتر از کویتیشن نیاز به ۷-۱۲ جلسه درمانی می باشد.

چه مدت پس از کویتیشن، نتایج قابل مشاهده است؟

نتایج بلافاصله پس از جلسه اول درمانی تا میزانی قابل مشاهده بوده که با انجام جلسات متعدد بعدی نتایج بیشتر قابل مشاهده می باشد.

آیا کویتیشن ایمن است؟

در صورت انجام این روش در کلینیک معتبر و توسط متخصص، روشی ایمن محسوب می شود این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی نداشته و تنها عوارض شاید در حد مقدار اندکی قرمزی و تشگی و از این قبیل عوارض باشد که در مدت کوتاهی برطرف می گردد و تاکنون گزارشی مبنی بر مشکلات و خطر خاصی ارائه نگردیده است.

تأثیر کویتیشن برای لاغری موضعی و سلولیت چگونه است؟

استفاده از کویتیشن می تواند سبب کاهش چربی های موضعی بدن و لاغری آن ناحیه گردد و این روش درمانی تا حد زیادی در کاهش سلولیت ها تاثیرگذار است.

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه تخفیفات کلینیک

*** عضویت در خبرنامه سایت

كلینیك تخصصی سیب سبز از سال 1388 در فضایی آرام و مناسب با بهره گیری از به روز ترین دستگاههای اروپایی و آمریکایی دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و با کادری از پزشکان و متخصصین تغذیه برای بازگرداندن زیبایی و تناسب اندام شما عزیزان مشغول به فعالیت میباشد، در این مكان همه چیز به گونه ای فراهم گردیده تا شما به عنوان میهمان این مجموعه به نتیجه دلخواه برسید.

روزهای کاری

شنبه : 09.00 - 20.00
یکشنبه : 09.00 - 20.00
دوشنبه : 09.00 - 20.00
سه شنبه : 09.00 - 20.00
چهارشنبه : 09.00 - 20.00
پنج شنبه : 09.00 - 20.00
جمعه : تعطیل

تماس سریع