ساعات کار کلینیک

شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 20

ویرایش محتوا

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

لیپوماتیک

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • لیپوماتیک
لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست؟

 

لیپوماتیک یکی از آخرین روش های درمانی نیمه تهاجمی،بی خطر، موثر و ساده برای لاغری موضعی است. در واقع، روش لیپوماتیک یک نوع تسریع شده از لیپوساکشن است که در آن از لوله های ساکشن لرزشی استفاده می شود.

اصل اولیه در استفاده از روش لیپوماتیک، کمک به جراح در جهت حذف بافت های چربی با استفاده از مکانیزمی است که در آن از ویبره به همراه یک لوله مکش استفاده می شود. این فرآیند همراه با کمپرس هوا انجام می شود. با توجه به اینکه این مکانیزم به نیروی کمتری برای خارج کردن بافت های چربی نیاز دارد، جراح می تواند به آرامی و با دقت بیشتر فعالیت های مورد نظر خود را انجام دهد. علاوه بر این لوله لرزشی یک دامنه حرکتی کمتر از یک سانتی متر دارد و به این ترتیب استفاده از آن کاملاً بی خطر است.

امروزه، اکثر فرآیند های لیپوساکشن با استفاده از تکنیک «مرطوب» انجام می شود. تفاوت اصلی بین تکنیک‌های «مرطوب» و «خشک» در این است که قبل از مکش چربی، یک مایع به چربی تزریق می‌شود. این مایع ترکیبی از محلول نمک و مواد بی‌حسی و نیز مشتقات آدرنالین است.

به این ترتیب با مرطوب کردن بافت چربی، بیمار درد کمتری در هنگام لیپوساکشن احساس می‌کند. چربی رقیق می‌شود. به این ترتیب راحت‌تر از طریق لوله‌های کوچک لیپوماتیک خارج می‌شود. در گذشته، فرآیند لیپوساکشن مقدار کمی خون ریزی برای بیمار به همراه داشت. اما امروزه از خون ریزی بیمار تقریباً بطور کامل جلوگیری می‌شود. روش لیپوماتیک نمی تواند مشکل چاقی را درمان کند. اما این روش می تواند مزایای زیادی برای افراد چاق و دچار اضافه وزن داشته باشد.

در حقیقت، لیپوماتیک می تواند تصویر ذهنی فرد را از وضعیت بدن خود بهبود بخشد. همچنین برخی مواقع بیمار با مشاهده نتایج این روش درمانی از یک رژیم غذایی مناسب برای حفظ این نتایج و بهبود آنها استفاده می کند و به این ترتیب فرآیند بهبود اعتماد به نفس بیمار ادامه پیدا خواهد کرد.

مزیت دیگر لیپوماتیک در این است که در این روش سلول های چربی از بخش های مختلف بدن خارج شده و در نتیجه آن تولید هورمون دیگر نمی تواند بر وزن فرد تاثیر داشته باشد. با توجه به این که سلول های چربی در بدن باعث ایجاد احساس گرسنگی به منظور ایجاد پروتئین های چربی در بدن می شوند. در نتیجه چربی کمتر با اشتهای کمتر بیمار همراه است. به این ترتیب مصرف غذای کمتر می تواند سطح کلسترول خون و سلامت قلب را بهبود بخشد.

حتی اگر بیمار پس از لیپوماتیک به وزن ایده آل نیز نرسد، چربی یک ناحیه از بدن از بین رفته و برطرف می‌شود. به این ترتیب بیمار می تواند احساس اعتماد به نفس و جذابیت به نسبت بالاتری در ارتباط با ظاهر خود داشته باشد. پس از لپیوماتیک، شما وزن کم نمی کنید، بلکه ابعاد بدن شما کاهش پیدا خواهد کرد.

پس از درمان، لازم است که از پوشش مخصوص برای چند هفته توسط بیمار استفاده شود. در این حالت در هفته اول در طول روز و شب از این پوشش استفاده شود و برای هفته های بعد فقط در طول روز استفاده از آن الزامی است.

ریکاوری پس از لیپوماتیک سریع انجام می شود. پس از سه روز، شکاف های ایجاد شده در بدن برای این درمان بهبود پیدا خواهند کرد. کبودی ایجاد شده پس از گذشت ۲ هفته محو خواهد شد. بهبود ظاهر ناحیه درمان شده در این حالت بین ۳ تا ۶ ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

 

مرحله اول مشاوره

در جلسه اول مشاوره، پزشک موارد بهبود امکان پذیر در وضعیت بیمار را با استفاده از این روش درمانی بررسی می نماید. در این زمان پزشک نواحی دارای مشکل بدن بیمار و وضعیت ارتجاع پذیری پوست را بررسی می نماید. سپس سوابق پزشکی بیمار را دریافت کرده و درباره محل هایی که امکان از بین بردن تجمع چربی در آنها وجود دارد، تصمیم گیری می نماید. همچنین در این جلسه اندازه و نوع پوشش محافظ مورد استفاده پس از درمان مشخص می شود.

مرحله دوم آماده شدن برای عمل

در این رابطه به بیمار دستور العمل های لازم درباره نحوه صحیح آماده شدن برای جلسه درمانی ارائه می‌شود. در صورتی که بیمار دارو مصرف می‌کند، به وی درباره ادامه یا توقف مصرف این داروها قبل از عمل جراحی توصیه های لازم ارائه می شود. علاوه بر این به بیمار توصیه می شود برای چند روز قبل و بعد از عمل جراحی سیگار نکشد. در صورتی که بیمار سرما خورده باشد، جلسه درمانی احتمالاً به تعویق می افتد.

با توجه به اینکه بیمار پس از عمل جراحی اندکی ضعف احساس می کند، لازم است با یک نفر همراه برای رساندن بیمار به مطب پزشک و باز گرداندن وی به خانه بطور ایمن و بی خطر هماهنگی های لازم انجام شود. زمانی که روش لیپوماتیک در چند ناحیه بدن انجام می شود، ممکن است به بیمار پیشنهاد شود از خدمات یک مستخدم برای انجام کارهای خانه برای چند روز استفاده گردد.

بی حسی

این روش درمانی تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در این حالت به‌دلیل اینکه  بیمار بتواند به‌راحتی اندام‌های خود را حرکت دهد از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. بنابراین دسترسی ساده به بخش های مختلف بدن وی امکان‌پذیر می‌شود. به این ترتیب بی حسی موضعی می تواند مزایای آشکار برای این روش درمانی به همراه داشته باشد. استفاده از این تکنیک برای پزشک و بیمار ساده است. با این وجود، بعضی بیماران ممکن است ترجیح دهند از بی هوشی عمومی برای آنها استفاده شود

عمل جراحی

قبل از جراحی، محل تجمع چربی که قصد خارج کردن آن وجود دارد، بطور دقیق علامت گذاری می‌شود. در ادامه شکاف های کوچک و جزئی بر روی پوست ایجاد می‌شود. از طریق این شکاف‌ها لوله‌های مکش چربی به بدن بیمار وارد می‌شود. این لوله‌ها به ابزاری مخصوص متصل هستند که با ایجاد مکش سلول‌های چربی را از محل خارج می‌نماید. طول مدت درمان در این حالت بستگی به مقدار چربی خارج شده و محل تجمع آن دارد.

پس از عمل جراحی

پس از عمل جراحی بلافاصله به بیمار کمک می شود که از پوشش مخصوص محافظ بر روی پوست استفاده کند. به این ترتیب امکان ایجاد التهاب و ورم در این ناحیه از بدن کاهش می یابد. بیمار می بایست این پوشش را برای چهار تا شش هفته استفاده نماید. همچنین بیمار در این حالت با مقداری سفتی و احساس ناراحتی در طول دو هفته اول پس از عمل جراحی مواجه می‌شود. در این مدت ممکن است پوست بیمار بی حس شده و مقداری درد داشته باشد. به هر حال، این علائم به خودی خود با گذشت زمان بر طرف می شوند. توجه داشته باشید که شکاف های ایجاد شده برای لپیوماتیک نیاز به بخیه زدن ندارند. بنابراین مایع باقیمانده در محل درمان می‌تواند از طریق این شکاف‌ها خارج شود. این مایع معمولاً صورتی و خون آلود است.

به خاطر اینکه در این حالت امکان خارج شدن مایع از محل شکاف ها وجود دارد، ورم و التهاب پوست در این حالت کمتر می باشد. فرآیند خروج مایع از بدن می تواند تا ۲۴ ساعت پس از عمل جراحی ادامه پیدا کند، اما این شرایط کاملاً بی خطر است. جای زخم ایجاد شده پس از لیپوماتیک بسیار کوچک است و بر روی نواحی خاص بدن که کمتر قابل مشاهده برای سایرین است، ایجاد می شود. در ابتدا آثار زخم قرمز هستند، اما با گذشت زمان محو شده و پنهان می شوند. با گذشت دو هفته از درمان، بیمار می تواند فعالیت های عادی روزانه خود را شروع نماید. همچنین بیمار می‌تواند در این زمان فعالیت‌های ورزشی خود را بادقت مناسب و به آرامی شروع نماید.

پس از لیپوماتیک امکان ایجاد ورم و التهاب در بدن بیمار وجود دارد. می‌توان از پوشش‌های مخصوص برای حداقل کردن ورم و التهاب و راحتی بیشتر بیمار استفاده کرد. کل مدت زمان ایجاد ورم در بین افراد مختلف کاملا متفاوت است. اما این دوره می تواند تا شش ماه ادامه داشته باشد. ظاهر جدید بدن پس از درمان لیپوماتیک پس از چند روز تا چند هفته از عمل جراحی مشاهده می شود، اما باید توجه داشت که مشاهده نتایج نهایی درمان حداقل به چند ماه زمان نیاز دارد.

پس از عمل جراحی لازم است سه جلسه ملاقات با پزشک به منظور بررسی وضعیت بیمار انجام شود. جلسه اول ملاقات با پزشک در روز اول پس از عمل جراحی انجام می شود. در این جلسه بانداژ و پوشش زخم تعویض می شود. جلسه دوم یک هفته پس از عمل جراحی است. در آن بانداژ و پوشش زخم برای آخرین بار تعویض می شود. در این جلسه وضعیت زخم‌های بیمار بررسی می‌شود. در صورت مشاهده هر گونه مشکل، درمان لازم برای بیمار انجام می‌شود. در نهایت جلسه سوم ملاقات با پزشک مربوط به بررسی نتایج درمان است. که در فاصله تقریبی چهار تا شش هفته پس از عمل جراحی برگذار می گردد.

همانطور که قبلاً بیان شد، روش لیپوماتیک می‌تواند یک ظاهر جدید برای بدن بیمار ایجاد کند. اما این شرایط به این معنی نیست که نیازی به کنترل وزن نمی باشد. در حقیقت، استفاده از یک رژیم غذایی سالم و متوازن و انجام فعالیت های ورزشی منظم بهترین روش برای اطمینان از دوام و ماندگاری این روش درمانی هستند.

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه تخفیفات کلینیک

*** عضویت در خبرنامه سایت

كلینیك تخصصی سیب سبز از سال 1388 در فضایی آرام و مناسب با بهره گیری از به روز ترین دستگاههای اروپایی و آمریکایی دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و با کادری از پزشکان و متخصصین تغذیه برای بازگرداندن زیبایی و تناسب اندام شما عزیزان مشغول به فعالیت میباشد، در این مكان همه چیز به گونه ای فراهم گردیده تا شما به عنوان میهمان این مجموعه به نتیجه دلخواه برسید.

روزهای کاری

شنبه : 09.00 - 20.00
یکشنبه : 09.00 - 20.00
دوشنبه : 09.00 - 20.00
سه شنبه : 09.00 - 20.00
چهارشنبه : 09.00 - 20.00
پنج شنبه : 09.00 - 20.00
جمعه : تعطیل

تماس سریع