ساعات کار کلینیک

شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 20

ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

مزایای کویتیشن

 • خانه
 • -
 • دسته‌بندی نشده
 • -
 • مزایای کویتیشن
 مزایای کویتیشن

مزایای کویتیشن

در این مقاله مزایای کویتیشن را بررسی می کنیم. قبل از انجام روش های مختلف لاغری باید اطلاعات دقیقی نسبت به آن ها داشته باشید. ما در کلینیک زیبایی سیب سبز شما را با مزایا و عوارض دستگاه لاغری کویتیشن آشنا می کنیم.

کویتیشن چیست؟ تکنولوژی لاغری غیرتهاجمی

فناوری کویتیشن مبتنی بر اولتراسونیک است. در فناوری کویتیشن از امواج فراصوت برای از بین بردن چربی‌های انباشته‌شده استفاده می‌شود. این امواج به عمق لایه‌های پوستی نفوذ می‌کنند و با شکستن چربی‌ها، از پوست خارج می‌شوند. چربی‌های شکسته‌شده توسط غدد لنفاوی جذب و به‌عنوان مواد زائد از بدن دفع می‌شوند. در بین شیوه‌های مختلف درمان چاقی مفرط، استفاده از کویتیشن به نسبت سایر روش‌ها اثر طولانی‌‌تری دارد.

چگونگی عملکرد دستگاه کویتیشن؛ استفاده از امواج Ultrasound

امواج اولتراسوند در پزشکی از دستگاه‌های تصویربرداری باانرژی پایین تا دستگاه‌های انرژی بالا و فرکانس‌های بالاتر از محدوده شنوایی ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز مورداستفاده قرار می‌گیرد. این امواج را می‌توان در فرکانس‌های بسیار بالا مانند ۲ گیگاهرتز تولید کرد؛ اما بالاترین دامنه مجاز در پزشکی ۱۰ مگاهرتز است.

بالاتر از این محدوده، امواج Ultrasound ویژگی‌های خاصی از خود نشان می‌دهند. اندازه اکثر ارگان‌های بدن با‌توجه‌ به امواج متمرکز و فرکانس بالا، باعث وقوع پدیده تداخل امواج می‌شوند؛ از سوی دیگر امواج در سطح مولکولی در اثر پدیده رزونانس جذب می‌شوند. مقادیر مختلف ضریب جذب در بافت‌های گوناگون اندازه‌گیری‌ شده که بیش‌ترین میزان آن در ریه‌ها و کم‌ترین آن در بافت چربی است.

انرژی اولتراسوند از سه طریق بر بافت‌های زنده اثر می‌گذارد:

 • اثر گرمایی یا thermal effect
 • پدیده  cavitation
 • اثر میکرو مکانیکال

باتوجه‌ به این مسئله که امواج صوتی و اولتراسوند توسط موارد مختلف جذب می‌شوند، میزان گرمای تولید شده در محیط پیچیده بیولوژیک بدن به‌طوردقیق قابل‌پیش‌بینی نیست. اثر گرمایی و افزایش دمای ناشی از آن، به ویژگی‌های زمانی و مکانی موج، خصوصیات جذبی بافت و جابه‌جایی گرما توسط مایع درون سیستم عروقی بستگی دارد. از اثر گرمایی معمولا در فیزیوتراپی استفاده می‌شود. در محیط جامد، امواج اولتراسوند به هر دو صورت طولی و عرضی منتشر می‌شوند؛ درحالی‌که انتشار در محیط‌های مایع و شبه مایع مثل بافت نرم، فقط به‌صورت عرضی صورت می‌گیرد. فرآیند جذب امواج عرضی در ناحیه اتصال بافت نرم و استخوان باعث ایجاد گرما و آسیب به پریوست استخوان می‌شود.

کویتیشن چیست؟

سوال بیشتر زیباجویان این است که «cavitation چیست؟»؛ در پاسخ لازم است توضیح دهیم Cavitation پدیده‌ای است که در محدوده فرکانسی ۳۰ تا ۷۰ کیلوهرتز اتفاق می‌افتد. اکثر مایعات و بافت‌های بدن حاوی میکروبول‌ها، با فشار منفی امواج اولتراسوند بزرگ می‌شوند. پس از رسیدن به یک اندازه خاص با افزایش دامنه ارتعاش و جریان مایع، حباب‌ها دچار نوسانات مکانیکی می‌شوند. پس از آن  نیروهای برشی ایجاد شده در حدی هستند که باعث تخریب موضعی ساختار سلولی مثل غشا می‌شوند. این پدیده stable cavitation نامیده می‌شود. نوع شدیدتری از پدیده cavitation به نام transient یا collaps نیز وجود دارد که با توان بالای انرژی اولتراسوند به‌صورت تخریب کامل حباب‌های ایجادشده در فاز نوسان است (توان بالاتر از ۳۰ w/cm2).

استفاده دقیق از انرژی اولتراسوند بر پایه اثر cavitation می‌تواند به‌صورت انتخابی، باعث تخریب سلول‌ها و ماکروملکول‌ها شود. اکثر تغییرات ایجادشده توسط اولتراسوند در سیستم‌های بیولوژیک، بر اساس اثر گرمایی و کویتیشن قابل‌توجیه است؛ بااین‌حال ممکن است مکانیسم سومی هم در ایجاد اثرات موثر باشد که به علت شناخت ناکافی ماهیت واکنش‌های حد واسط بین ارتعاشات مکانیکی و پاسخ‌ها مشاهده‌شده در اثر گرما، اثر میکرومکانیکال می‌شود. آر اف رافوس یکی از انواع دستگاه کویتیشن است که بسیار موفق عمل کرده و در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد.

تجربه لاغری با کویتیشن؛ نکات مراقبتی قبل و بعد استفاده از دستگاه

پیش از استفاده از Cavitation حتماً باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید. عموماً توصیه می‌شود داروهایی مخصوص درمان چاقی به‌صورت‌کامل قطع شوند و از مصرف نوشیدنی‌های الکلی حداقل ۴۸ ساعت پیش از درمان خودداری شود. فراموش نکنید که پیش از درمان کوییتیشن آب فراوانی بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید.

کویتیشن حتماً بایستی تحت‌نظر یک پزشک متخصص انجام پذیرد. عموماً پزشکان توصیه‌های مثل نوشیدن آب فراوان، ورزش‌کردن، خودداری از مصرف غذاهای چرب و الکل را به بیماران خود ارائه می‌دهند. کویتیشن لیپولکس یکی از دستگاه‌هایی است که ساخت کمپانی معتبر چونگ وو کرده جنوبی است و از تکنولوژی Cavitation در آن استفاده شده است

تعداد جلسات استفاده از کویتشن چقدر است؟

درمان‌ با دستگاه‌هایی که در آن‌ها از فناوری کویتیشن استفاده می‌شود به ۳ تا ۱۰ جلسه نیاز دارد. مدت‌زمان معمول هر جلسه کویتشن تقریباً ۳۰ دقیقه است. از جلسه دوم به بعد می‌توان اثرات درمانی این فناوری را روی بدن مشاهده کرد.

قیمت دستگاه کویتیشن و مزایای این دستگاه

از مهم‌ترین مزایای استفاده از Cavitation می‌توان به مشاهده کوتاه‌مدت اثرات، درد و عوارض کم اشاره کرد. همه دستگاه‌های پزشکی و زیبایی عوارضی دارند و باید عوارض را در مقایسه با یکدیگر بررسی کرد. قیمت دستگاه کویتیشن در مقایسه با عمل‌های جراحی پرخطر، قیمتی بسیار پایین‌تر دارد. زیباجویان لازم نیست که هزینه بستری در بیمارستان، داروهای بیهوشی و سایر تمهیدات جراحی را بپردازند. همچنین دوره نقاهتی که در عمل‌های خطرناک وجود دارد، پس از استفاده از دستگاه کویتیشن دیده نمی‌شود.

عوارض لاغری با دستگاه کویتیشن؛ قرمزی و کبودی‌های موقتی

بسیاری از افراد متقاضی درمان با این دستگاه‌ها‌، معمولا با پرسش «عوارض لاغری با cavitation چیست؟» مواجه می‌شوند. در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که قرمز شدن محل درمان، کبودی و سردرد از عوارض دستگاه کویتیشن است؛ البته هیچ کدام از این عوارض طولانی‌مدت نیستند. با گذشت چند روز از انجام لاغری موضعی بسیاری از عوارض و علائم کویتیشن برطرف می‌شوند و زیباجویان بدون هیچ مشکلی فعالیت عادی و روزمره خود را سر می‌گیرند.

مزایای کویتیشن

 • صرف هزینه‌های بسیار کم نسبت به روشهای تهاجمی
 • این روش هیچ عارضه‌ قابل توجهی جز کمی قرمزی در بر نخواهد داشت
 • بدون دوران نقاهت و بستری شدن
 • بدون نیاز به جراحی و بیهوشی
 • عدم ایجاد ناهمواری در بدن
 • موجب خونریزی و تورم نمی شود
 • مناسب برای انواع پوست

کویتیشن برای چه افرادی نامناسب است :

زنان باردار،مبتلایان به انواع سرطان ها،بیماران قلبی،اختلال عروق کرونر،فشار خون بالا(دیابت)،آریتمی و ضربان نامنظم قلبی و کسانی که از ضربان ساز قلب استفاده می کنند،افرادی که دچار چاقی درجه دو و سه هستند متقاضی مناسب برای این درمان نمی باشند و در صورت داشتن هرکدام از این شرایط عنوان شده نباید از این روش استفاده کنند.

مزایای کویتیشن
مزایای کویتیشن

کویتیشن چگونه عمل می‌کند؟

کویتیشن در واقع یک روش ایمن، موثر و بدون نیاز به جراحی برای از بین بردن چربی‌های جمع شده در سطوح مختلف بدن است. کویتیشن سیستمی است که با استفاده از امواج اولتراسوند متمرکز، موجب از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شود. این امواج با ایجاد حباب‌های کوچک( Micro Bubble) در بافت چربی و بزرگ شدن این حباب‌ها و انفجار آنها، همراه با ایجاد موج عرضی، موجب آسیب به دیواره سلول‌های چربی و تخریب آنها می‌شود، در نتیجه این سلول‌ها شکسته و به حالت مایع در می آیند و سپس آنها را برای سوختن در بدن یا دفع درکبد آماده می‌کند.

پس از آن ، سلول‌های شکسته شده به کبد (جگرسیاه) رفته پس از یک سری تغییرات شیمیایی وتبدیل به مواد قابل سوختن در ماهیچه‌ها، ازطریق ادرار دفع یا درماهیچه‌ها سوزانده می‌شوند. اینجا نقش فعالیت بدنی و رعایت تغذیه مناسب، شامل رژیم غذایی کم چربی وکم کالری به خوبی مشخص می‌شود. از آنجا که امواج اولترا سوند بر روی آب سلول‌های چربی تاثیر می‌گذارد مصرف آب فراوان قبل از این روش به تاثیر بیشتر کمک کرده علاوه بر این حرکت چربی برای متابولیسم در کبد نیز تسهیل می‌شود.

توان بالای دستگاه کویتیشن LIPOLEX(توان ۱۰۰واتی) امکان دستیابی به حداکثر نتیجه درمانی را فراهم می‌کند. در هر جلسه استفاده از این سیستم،کاهش سایزی در حدود ۳ تا ۵ سانتیمتر حاصل کار است. دستگاه‌های جدیدی که برای این کار ساخته شده اند، قادرند به طور خاص چربی‌ها را مورد هدف قرار دهند و به واسطه همین قابلیت، از کویتیشن به عنوان روش فرم دهنده بدن هم یاد می‌شود. کویتیشن چربی‌های زیر چانه و یا همان غبغب را از نیز از بین می‌برد.

کاربردهای اصلی کویتیشن

 • کاهشی سلولیت
 • از بین بردن چربی های عمقی بدن
 • سفت کردن و جوانسازی پوست،بهبود قابلیت ارتجاعی و تون پوست
 • خوش تراش کردن و شکل دادن به بدن
 • کاهش کلی دور کمر،شکم و باسن

مزایای روش لاغری کویتیشن ران و پهلو

 • از بین بردن چربی ها و دادن فرم زیبا به  بدن
 • از بین بردن رسوبات و سموم
 • کمک به درمان سلولیت
 • بهبود زخم ها و سلولیتهای پوستی و صاف و یکدست کردن پوست ناحیه تحت درمان
 • جراحی نیست و نیاز به بی حسی ندارد
 • عدم رساندن آسیب به سیستم عروقی
 • نیاز به بستری شدن و طی کردن دوره نقاهت ندارد
 • جای زخم و تورم و کبودی ندارد
 • احساس درد در این روش نه در حین انجام آن و نه پس از درمان نخواهید داشت

تعداد جلسات مورد نیاز برای کویتیشن لاغری

تعداد جلسات مورد نیاز به محل تحت درمان و شرایط بدنی هر فرد بستگی دارد. قبل از هرچیز برای شروع درمان لازم است که به وزن ثابتی رسیده باشید. پس از آن با مراجعه به پزشک میزان چربی ها و در نهایت تعداد جلسات مورد نیاز مشخص می گردد. جوابدهی این روش به میزان زیادی به همکاری بیمار بستگی دارد. به توصیه های پزشک به دقت عمل کنید. آب زیادی بنوشید و سعی کنید از رژیم های سالم غذایی استفاده کرده و ورزش مرتب را در برنامه کار خود قرار دهید.  دقت داشته باشید که نتایج درمان همیشگی نیستند و در صورت عدم رعایت یک برنامه سالم غذایی امکان برگشت چربی ها و جود دارد. پس اگر می خواهید که تناسب اندام خود را بعد از کویتیشن حفظ کنید باید یک برنامه سالم برای زندگی داشته باشید.

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه تخفیفات کلینیک

*** عضویت در خبرنامه سایت

كلینیك تخصصی سیب سبز از سال 1388 در فضایی آرام و مناسب با بهره گیری از به روز ترین دستگاههای اروپایی و آمریکایی دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و با کادری از پزشکان و متخصصین تغذیه برای بازگرداندن زیبایی و تناسب اندام شما عزیزان مشغول به فعالیت میباشد، در این مكان همه چیز به گونه ای فراهم گردیده تا شما به عنوان میهمان این مجموعه به نتیجه دلخواه برسید.

روزهای کاری

شنبه : 09.00 - 20.00
یکشنبه : 09.00 - 20.00
دوشنبه : 09.00 - 20.00
سه شنبه : 09.00 - 20.00
چهارشنبه : 09.00 - 20.00
پنج شنبه : 09.00 - 20.00
جمعه : تعطیل

تماس سریع